Dünya devlerinden olan Google sonu gelmeyen projelri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Google sadece bir arama motoru iken bugün baktığımızda teknolojik bakımdan büyük pazara sahip bir üretici olarak karşımıza çıktı. Google Glass ilk olarak prototipi 5 Nisan 2012 tarihinde başlamş ve Şubat 2013 tarihinde tanıtıma sunuldu.

Google Glass’ı ilk bakışta herkes bir akıllı telefon olarak düşünebilir. Ancak pahalı bir akıllı telefon. Bının sebebi Google ürününü dünya pazarına 1.500 Amerikan Dolarına satışa sunuldu. Bunu en büyük sebebi elektronik bir camdan oluşan gözlük kablosuz bağlantı, 3G ve 4G bağlantı, ses kontrol, 720P kamerası, Bluetooth, GPS gibi birçok görevleri kullanabiliyor. Bu donanıma ev sahipliği yapacak işletim sistemi de Google tarafından üretilmiş ve başarılı sayılabilecek Android kullanılıyor. Google bu saydığımız tüm görevleri başarıyla yerine getiriyor. Ses kontrol bugün telefonlarda arama yapabiliyor. İşletim sisteminde Google’in tecrübesi oldukça fazla; Tablet ve telefonlar hemen hemen çoğu mini bilgisayar Android kullanıldığından Google için hiçbir zorluk görünmemektedir.

Google Glass dünya pazarında çok satılacağı tahmin edilse de bazı durumlar söz konusu. Bu gözlükle siz farkında olmadan sizin videonuzu çekebilir. Dışarıda insanlar bu gözlükle gezicekler ve insanlar sizden biraz şüphe hissedebilirler. Ancak buna rağmen 2012 yılının en iyi icadı ödülünü alması bu ürünün ne kadar ses getirebileceğinin habercisi oluyor.

Kategoriler: İnceleme

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir