Windows 10 Hızlı Yardım

Bildiğiniz üzere Windows işletim sistemlerinde çalışan bilgisayarlarda Uzak Masaüstü Bağlantısı adı altında bir uygulama vardır. Bu uygulama ile birlikte size başka bir uzak masaüstü bağlantısı desteği olan bilgisayara bağlanarak yönetme imkanı verir. Ancak burada önemli olan kısım uzak bağlantıyı yapılacak bilgisayarın Home veya Pro lisansına sahip olması değil, uzak bağlantı yapılacak bilgisayarın mutlaka PRO lisansına sahip olması gerekir. Şimdi Microsoft yine uzak masaüstü sistemine benzer bir sistem uygulayarak “Hızlı Yardım” adı altında ve “Windows Donatılar” kısmında erişebileceğiniz bir uygulama getirdi.

Uygulamanın mantığı Teamviewer gibi size ekran paylaşımı yaparak bilgisayarı yönetmenize imkan veriyor. Uzak masaüstünden tek farkı uzak masaüstü sistem kullanırken bir bilgisayara bağlandığınızda kullanıcı oturumu açarak ve sizin ekran çözünürlüğünüze uygun bir arayüz karşınıza getirir.

İlk açılışta uygulama size “Yardım Alın” yani bilgisayarınıza başka bir bilgisayar bağlansın veya “Yardım Sağlayın” bu da başka bir bilgisayara uzak bağlantı yapmanızı sağlayacaktır. Yardım sağlayın seçeneğine tıkladığınızda Windows sizden Microsoft e-posta hesabınızı isteyecektir. Daha sonra size bir doğrulama kodu göstermektedir. Bağlanmak istediğiniz bilgisayar ise bu doğrulama kodunu kendi bilgisayarına girerek size onay vermek zorundadır. Daha sonrasında uzak bağlantı yapılarak sistemi yönetebilirsiniz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir