Windows 10 Mobile’da Xiaomi Mi Band Kullanımı

Microsoft akıllı telefonlarında piyasada bulunan birçok akıllı saatin Windows Phone işletim sistemlerine uyumlu olmadığını görüyoruz. Özellikle Windows için Microsoft tarafından üretilen Microsoft Band serisi hiçbir zaman Türkiye’ye gelmedi veya diğer ülkelerden satın almaya kalktığınızda fiyatlarının oldukça pahalı olduğunu ortadadır. Diğer taraftan Uzak Doğu’da bulunan firmalar örneğin Xiaomi gibi markalar uygun fiyatlı akıllı saatler ile piyasada önemli bir yer elde etti. Ancak halen Windows Phone telefonuna bir desteği yoktu fakat bir geliştirici (Lan Savchenko) Xiaomi Band’ler için yazdığı uygulama ile Windows Phone telefonlara bu desteği getirmesi ile artık bu ürünleri kullanabilir hale getirildi.

Uygulamayı incelediğimizde Xiaomi firmasının Android ve Ios telefonlar için geliştirdiği uygulamadan farkı bulunmamakta. Örneğin adımlarınızı kaydediyor, kaç kalori yaktınızı, ne kadar uyuduğunuzu ve uykunuzu hangi saatlerinde derin hangi saatlerinde normal, kaç kere uykunuz esnasında uyandınız gibi verileri de telefona iletebiliyor. Hatta uygulamaya 8 Lira gibi bir ücret ödediğinizde saatten sizinle ilgili kaydedilen verileri kişisel Onedrive diskinize kaydedebiliyorsunuz.

Uygulamanın ne kadar işe yarar ve bir geliştiricinin neler yaparak bir akıllı telefonu kullanışlı hale getirebildiğini gördük. Uygulama halen geliştirici tarafından güncellenmektedir. Ayrıca geliştiriciye e-posta attığınızda size olumlu geri dönütlerde verecektir. Uygulamayı Windows Mağazasından indirebilirsiniz…

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir