WordPress kendi içerisinde çeşitli eklentiler barındırabilmektedir. Bu eklentilerin kullanılmasından önce gerekli kullanım ihtiyaçların belirlenmesi gerekecektir. Bu ihtiyaçlar siteyi ziyaret sayısı, arama motorlarındaki görünürlüğü, yayımladığınız makalelerin özelleştirilmesi gibi ihtiyaçlarınız olabilir. Şimdi WordPress eklentileri içerisinde bulunan beş uygulamadan bahsedelim;

All in One WP Migration

Wp Migration WordPress içerisindeki en çok kullanmanız gereken uygulamalardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Bunun sebebi WordPress içerisinde yaptığınız tün faaliyetleri yedekleme ve herhangi bir olumsuz durumla karşılaştığınızda WordPress sitenizi kurtarmanıza yardımcı olacak bir uygulamadır. Kullanımı basit ve sadece içe aktar (import) veya dışa aktar (export) seçeneklerinden birini seçmeniz yeterli ve geri kalan tüm işlemleri uygulama tarafından yapılacaktır.

Elemantor

Elementor, özellikle sitenizde yayımladığınız tüm yazılarınızda kullanabileceğiz türde bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde yazılarınızın içeriklerine çeşitli görseller, videolar ekleyebilir veya daha farklı tarzlarda eklentiler ekleyebilirsiniz. Böylelikle yazılarınız sadece bir içerik olmaktan çıkarak kendi içerisinde bir etkileşime sahip olacaktır.

Yoast SEO

Yoast Seo uygulaması kesinlikle kullanmanız gereken uygulamalardan biridir. Bunun sebebi uygulamanın Google gibi arama motorlarında web sayfanızın SEO optimizasyonun yaparak daha çok ön plandan olmasını sağlamaktadır. Uygulamanın WordPress içerisinde hem yazılarınızın optimizasyonunu hem de web sayfalarınızın optimizasyonu üzerinde işlemler yapmanıza olanak sağlamaktadır.

SendinBlue Newsletter

SendinBlue uygulaması takipçilerinize gönderebileceğiniz haber mesajlarını oluşturmaktadır. Bu uygulama eğer belli takipçi sayınız varsa çok işinize yarayacaktır. Ücretsiz olarak kullanılabilen uygulamada günlük 600 e-posta gönderebilmeksiniz. Ancak daha fazla takipçinize ulaşmak için düşük fiyatlı ücret ödemeniz gerekecektir.

Database Reset

Database Reset, WordPress içinde yaşadığınız bir olumsuzlukta örneğin veri tabanlarına yanlış bilginin bulunuyor olması veya üst üste eklenmiş temalar dolayısıyla sayfanın kötü bir hal almasın durumunda kullanabileceğiniz bir uygulama. Uygulamanın yaptığı WordPress’in kurulduğu hale getirmektir. Bunun içinde WordPress veritabanında bulununan tüm eklentiler, yazılar gibi unsurların hepsini temizleyebilirsiniz.

Kategoriler: Rehber

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir